Az álláskeresés nehézségei, és tippek, hogy túllendülj rajta
Az álláskeresés sok kihívást rejt, már az interjúzások is előtt számos nehézségbe ütközhetünk. Tippjeink segítenek lendületben maradni az új állás megtalálásáig!
Túl sok információ
Soha nem árt alaposan utána járni a dolgoknak és több forrásból tájékozódni, de a túl sok információ zavaró is tud lenni. Érdemes szakmai csoportokat keresni a Facebook-on vagy a Linkedin-en, ahol az adott szakmában dolgozó emberek osztják meg tapasztalataikat a cégről és a munkakörről. Ne féljünk segítséget kérni az ismerősöktől, aki az adott munkakörben dolgozik, vagy ismer ilyen embert. A személyes beszélgetésnek nagyobb ereje van, mind a végtelen böngészésnek.
Hosszú várakozási idő
Minden munkaadó a legjobb jelöltnek szeretné felajánlani a meghirdetett pozíciót, ezért a legtöbb helyen a folyamatok igencsak elhúzódhatnak. Az álláspályázati anyagok beadása után sokan nem jeleznek vissza, de az első interjú után se számítsunk azonnali visszajelzésre. Nem érdemes tehát óránként frissíteni az e-mail fiókot vagy a telefont bűvölni. Ha már részt vettünk interjún és már több mint egy hónapja várunk az ígért visszajelzésre, nyugodtan lépjünk, és kérdezzük meg a kapcsolattartót vagy HR-est, hogy hol tart a kiválasztási folyamat.
Pályázati anyagok összeállítása
Az első benyomás, amelyet a választott cégek megszereznek rólunk, az önéletrajzunk és motivációs levelünk kapcsán születik meg. Amennyiben nehezen megy a pályázati anyagok összeállítása, az Europass segít ezek elkészítésében. A portálon ingyenesen, regisztráció nélkül lehet elkészíteni az önéletrajzot és a motivációs levelet. Egy gyors regisztrációt követően pedig bárki elkészítheti saját elektronikus profilját. A felhasználó minden adatát, iskolai végzettségét, szakmai tapasztalatát, személyes készségét és nyelvtudását rögzítheti, bármikor módosíthatja és kiegészítheti a létrehozott portfóliót. Sőt, egy kattintással megosztható a munkáltatókkal.