3 kérdés és válasz az állásbörzékkel kapcsolatban
Ha ősz, akkor állásbörzék és karriernapok! Október első hetétől kezdve országszerte számos állásbörze várja az érdeklődőket!
Az évente több alkalommal és helyszínen megrendezésre kerülő állásbörzék és kiállítások kiváló lehetőséget kínálnak az résztvevők számára arra, hogy közvetlen kapcsolatba lépjenek potenciális munkáltatókkal és bővítsék szakmai hálózatukat.
Ha álláskereső vagy, vagy karrierváltáson gondolkodsz, de hezitálsz a részvétellel, íme három gyakori kérdés és válasz, ami jól jöhet:
1. Miért érdemes részt venni egy állásbörzén?
Az állásbörzék lehetőséget nyújtanak a közvetlen interakcióra a munkáltatókkal. Az élő beszélgetések során nemcsak információt kaphatsz a cégekről, hanem azonnali visszajelzést is a jelentkezésedről és tapasztalataidról.
Ezek az események kiváló alkalmat kínálnak szakmai kapcsolatok bővítésére is. Az állásbörzén részt vevő más álláskeresők, HR-esek és iparági szakemberek révén új ismeretségeket köthetsz, amelyek a jövőbeli lehetőségeket is megnyithatják.
2. Érdemes meghallgatni az állásbörzék webinárjait és előadásait? Mit profitáhatok ezekből?
Az állásbörzék gyakran kínálnak kísérő programokat, például workshopokat, online webináriumokat és előadásokat, amelyek értékes tudást nyújtanak az álláskeresés és karrierépítés terén. Érdemes beütemezni a terveinkbe és figyelemmel kísérni a programot.
Az előadások során gyakran neves szakemberek osztják meg tapasztalataikat, így érdemes jegyzetelni és feltenni kérdéseket. A webináriumokon való részvétel lehetőséget ad a legfrissebb trendek megismerésére is, ami segítheti karriered építését.
Az interaktív elemek, mint a kérdés-válasz szekciók pedig nagyszerű lehetőséget kínálnak arra, hogy közvetlen kapcsolatba lépj a szakemberekkel, és elmélyítsd a tudásodat a témákban.
3. Hogyan készüljünk fel egy állásbörzére?
A megfelelő felkészülés kulcsfontosságú a sikeres részvételhez.
- Érdemes előre összeállítani egy listát azokról a vállalatokról, amelyek érdekelnek, és megismerni tevékenységüket és aktuális állásajánlataikat.
- Frissítsd az önéletrajzodat, és készíts belőle több példányt, amelyet el tudsz osztani a munkáltatóknak. Hasznos lehet, ha egy rövid „gyors bemutatkozót” is készítesz, amelyben összefoglalod szakmai tapasztalataidat és céljaidat
Frissítsd fel Europass önéletrajzod minden olyan készséggel és képesítéssel, amiket az utóbbi időben sajátítottál el. - A megjelenés is fontos szerepet játszik. Válassz olyan ruhát, ami professzionális, de kényelmes is. Az első benyomás kulcsfontosságú, ezért gondoskodj róla, hogy magabiztosan lépj be a rendezvényre.
Erről számos hasznos tippet olvashatsz előző cikkünkben!
A megfelelő felkészüléssel és az aktív részvétellel minden álláskereső növelheti esélyeit a sikeres elhelyezkedésre. Érdemes tehát nyitott szemmel járni, tanulni és tapasztalatot szerezni, hogy a jövőbeli karrierlehetőségeid a lehető legszélesebb spektrumot öleljék fel.
Keresd az Europass standjait az alábbi helyszíneken, tedd fel kérdéseid nemzetközi ösztöndíjakról vagy álláspályázati anyagaidról és segítünk eligazodni a lehetőségek között!
Jobverse Állásbörze - BOK Rendezvénycsarnok (október 2.-3.) Műegyetemi Állásbörze - BME "K" épület (október 8.-9.) Pannon Egyetem Állásbörze - Veszprém, Pannon Egyetem, B alula (október 15.) December elején pedig várunk az Europass Magyarország rendezésében lévő Karriernapon! További részletek hamarosan, addigis kövesd oldalunk!